KOMBAJNY KOSMETYCZNE MEDIKA, URZĄDZENIA KOSMETYCZNE HEBE

HIFU: HIFU, czyli skrót od angielskiego High Intensity Focused Ultrasound to technologia dostępna w kombajnach kosmetycznych Medika, pozwalająca na bezinwazyjny lifting twarzy. Wykorzystuje się tu energię zogniskowanej fali ultradźwiękowej o dużym natężeniu w celu wywołania hipertermii i kontrolowanego uszkodzenia w tkance. Rozgrzanie komórek skóry do temperatury ok. 60-70 stopni Celsjusza powoduje koagulację białek i stymuluje włókna kolagenowe do wzrostu. W ten sposób dochodzi do mobilizacji organizmu, a w efekcie do poprawy napięcia skóry, jej gęstości, jędrności i wygładzenia.

Dzięki punktowemu skupieniu fali na danym obszarze ciała, jej energia kumuluje się na ściśle określonej i zaprogramowanej wcześniej głębokości przez co sam naskórek nie zostaje uszkodzony. W urządzeniu kosmetycznym Medika mamy do wyboru trzy rodzaje głowic działające na różnych głębokościach: 1,5mm, 3mm i 4,5mm.

Po uprzednim wydzieleniu na skórze pacjenta odpowiednich pól zabiegowych, czyli tzw. mapowaniu twarzy i ciała, głowicę należy przesuwać powoli i dokładnie, tak aby w jednym miejscu oddać jeden strzał, którego linia zabiegowa regulowana jest od 1mm do 25mm.

Technologia HIFU w sprzęcie kosmetycznym Medika pozwala na wielopoziomową przebudowę skóry i jest rekomendowana zwłaszcza w problemach z opadającą powieką górną lub dolną, utratą jędrności  na policzkach, podbródku, szyi bądź dekolcie. Procedura ta umożliwia również osiągnięcie świetnych rezultatów w usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Klient po zabiegu nie jest wykluczony z życia codziennego, co stanowi istotny argument przy wyborze odpowiedniej metody terapii.