KOMBAJNY KOSMETYCZNE MEDIKA, URZĄDZENIA KOSMETYCZNE HEBE

KARBOKSYTERAPIA: Urządzenie kosmetyczne Medika ma do zaoferowania zabieg karboksyterapii, zdobywający uznanie klientów za pozytywne, szybko zauważalne efekty w stosunku do małej inwazyjności oraz możliwość działania na różnorodne defekty wizualne.

Najczęściej wykorzystuje się ją w walce z opuchlizną, zasinieniem, „workami” w okolicy oczu, cellulitem, rozstępami, różnego rodzaju bliznami, łysieniem czy zwiotczeniem skóry. Zabieg z powodzeniem można łączyć również z innymi procedurami jak np. mezoterapia osoczem.

Główne narzędzie karboksyterapii stanowi medyczny dwutlenek węgla, podawany śródskórnie lub podskórnie za pomocą cienkiej igły. Nie wymaga znieczulenia i jest dobrze tolerowany ponieważ jego wydalenie z organizmu odbywa się w sposób naturalny, poprzez krew do płuc, tak jak w fizjologicznym procesie oddychania. Podanie CO2 działa dwojako:

– biomechanicznie – obniżając pH tkanki daje sygnał dla organizmu o stanie zapalnym, co stymuluje go do szybkiego tworzenia i rozszerzanie się włosowatych naczyń krwionośnych w celu intensywniejszego przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych, a także fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny w miejscu iniekcji.

– mechanicznie – dwutlenek węgla częściowo metabolizowany do kwasu węglowego wykazuje w tkance działanie lipolityczne, a więc stymuluje rozpad tłuszczu i wzmożony drenaż limfatyczny.

Wykonując usługę karboksyterapii sprzętem kosmetycznym Medika efekty można zaobserwować już po jednym zabiegu – zmniejsza się opuchlizna o podłożu limfatycznym jak i poduszka  tłuszczowa, tkanka pogrubia się, zwiększa się ilość włókien podporowych, a powierzchnia skóry wygładza.

Maszyna kosmetyczna Medika posiada systemy pozwalające kontrolować zarówno ilość przepływającego gazu, ciśnienie jak i jego temperaturę oraz dzięki możliwości całkowitego odpowietrzania niweluje wystąpienie komplikacji pozabiegowych.