KOMBAJNY KOSMETYCZNE MEDIKA, URZĄDZENIA KOSMETYCZNE HEBE

LASER DIODOWY TRIO: Laser diodowy jest technologią najczęściej wykorzystywaną do trwałego usunięcia niechcianego owłosienia. Kluczową rolę składającą się na efektywność zabiegów odgrywają: wysoka absorpcja promieniowania elektromagnetycznego przez melaninę we włosie przy niskiej absorpcji przez hemoglobinę; penetracja w głąb skóry na 3-4mm, a także użyte emitery i długość emitowanej fali. W urządzeniu kosmetycznym Medika Trio Laser zastosowano połączenie aż trzech długości fal: 755nm + 808nm + 1064nm w technologii SLD, co daje gwarancję skuteczności oraz dłuższą żywotność emitera.

Jako że mieszki włosowe różnią się między sobą rodzajem, średnicą, głębokością położenia oraz kolorem wytwarzanego włosa w różnych częściach ciała sprzęt kosmetyczny Medika posiada oprogramowanie pozwalające na wybór preferencyjnych programów zabiegowych z uwzględnieniem płci, obszaru poddanego działaniu lasera jak i fototypu skóry klienta.

Promieniowanie laserowe oddziałując na melaninę w mieszku włosowym powoduje podgrzanie włosa do temperatury uszkadzającej jego cebulkę. Zniszczone cebulki nie produkują nowego włosa, w efekcie czego owłosienie zanika.

By zabieg był efektywny należy powtórzyć go około 3-4 razy w odstępie średnio dwumiesięcznym, z uwagi na różną długość fazy anagenowej włosa (w której musi się znajdować by wiązka lasera spełniła swoje zadanie).

Maszyna kosmetyczna Medika wyposażona została w system chłodzenia skóry w celu zminimalizowania odczuć bólowych w trakcie i po zabiegu.